به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی از آتش نشانان شاغل در شهرداری نازک تجلیل شد.

به مناسبت گرامیداشت روز آتش‌نشان از آتش‌نشانان شاغل در شهرداری نازک تجلیل شد.

به گزارش ” روابط عمومی شهرداری نازک “در مراسمی به مناسبت گرامیداشت روز آتش‌نشان و ایمنی، از آتش‌نشانان شاغل در شهرداری تجلیل شد.

مهندس علی پاشاپور در این جلسه، ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) گفت: وقتی سخن از زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا به میان می‌آید، هدف چسباندن چند عکس و یادبود نیست، هدف یادآوری و بازگو نمودن آرمان‌های شهداست که می‌تواند چراغ راه زندگی ما و آیندگان ما باشد.

در روز ۷ مهر ۱۳۵۹ وقتی که دشمن بعثی به پالایشگاه آبادان حمله هوایی کرد، آتش نشانان منطقه و شهر های اطراف برای مهار آتش به پالایشگاه رفتند که در حین عملیات خاموش کردن آتش، مجدداً هواپیماهای دشمن اقدام به بمباران پالایشگاه می کنند که منجر به شهادت تعداد زیادی از آتش نشانان می شود.

 

طرح تعیین روز آتش نشانی و ایمنی در سال ۱۳۷۹ توسط ستاد هماهنگی امور ایمنی و آتش نشانی کشور پیشنهاد و توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور تائید شد. این روز با هدف ترویج ایمنی و پیشگیری از حوادث در سطح کشور هم چنین یادآوری حماسه آفرینی ها و از خود گذشتگی های آتش نشانان میهن اسلامی در عرصه دفاع مقدس نامگذاری شده است.

پاشاپور در جمع آتش‌نشانان افزود: بی‌شک جایگاه شما نزد خداوند رفیع است و می‌توان شمارا در زمره رزمندگان دانست، چراکه آتش‌نشان جان خود را برای نجات جان مخلوقات خدا کف دست گرفته است که این خود مصداق ایثار می باشد.

در پایان این مراسم به پاس خدمات ارائه شده این قشر زحمتکش جامعه با اهدای هدایایی تجلیل به عمل آمد.

  نظرات