جمالي نژاد: ساماندهي نيروي انساني شهرداريها بطور جدي دراولويت كاري سازمان شهرداريها و دهياريهاست

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور با بيان اينكه ساماندهي نيروي انساني شهرداريها بطور جدي دراولويت كاري سازمان شهرداريها و دهياريهاي كشور است، اعلام كرد: در راستای ساماندهي نيروي انساني شهرداري هاي سراسر كشور در نظر است بر اساس مجوز سازمان اداري و استخدامي كشور تا سقف۵۰ هزار نفر از كاركنان قراردادي شهرداريها با تحصيلات دانشگاهي و حداقل سه سال سابقه خدمت در شهرداري، تبديل وضعيت شوند.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، مهدي جمالي نژاد با بيان مطلب فوق در نشست مشترك با نماينده مجلس و شهرداران و دهياران شهرستان های شاهین شهر و ميمه و برخوار، ‌افزود: بر اين اساس طي مكاتبه اي با استانداري هاي سراسر كشور مقرر شد اطلاعات كافي مورد نياز سازمان شهرداي ها و دهياري هاي كشور اخذ تا مقدمات برگزاري آزمون تبديل وضعيت كاركنان قراردادي شهرداري ها با هماهنگي سازمان اداري و استخدامي كشور صورت پذيرد.

وي افزود: از آنجائي كه در حال حاضر در شركتهاي تامين نيروي شهرداري ها، افرادي با تحصيلات دانشگاهي و عملكرد بالا مشغول خدمت مي باشند، سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور بدنبال راهكاري براي بكارگيري ايندسته از افراد در شهرداري ها مي باشد كه انشاءا… درصورت حصول نتيجه سريعا اعلام و اطلاع رساني خواهد شد.

وي در ادامه با اشاره به بيان مشكلات حوزه كاري شهرداران حاضر در جلسه، گفت: شهرداران باید نگاه خود به اداره شهر را اصلاح و با نگاه مدیریتی متفاوت برای جذب درآمد به شهر و ظرفیت های آن توجه کنند و بدنبال جذب سرمایه گذار برای اجراي طرح های شهری باشند.

جمالی نژاد خطاب به شهرداران و دهیاران گفت: طرح بازآفرینی برای جذب اعتبار و گردشگر کمک خوبی برای شهرداریها و دهياريهاست و همه شهرداران و دهیاران بايد با این طرح آشنا شوند و با داشتن برنامه هاي اصولي و كاربردي از مزاياي آن بهره ببرند.

رييس سازمان شهرداي ها ودهياري هاي كشور درادامه گفت: سهمیه قیر در بیشتر استان های کشور صد درصد اختصاص و سهمیه استان اصفهان ۷ میلیون تن بوده که تمام آن اختصاص یافته است.

جمالي نژاد در خصوص مسائل و مشكلات خاص شهرداري ها و دهياري هاي حاضر در جلسه اظهار كرد: مسئولان شهرستان های شاهین شهر و ميمه و برخوار با توجه به همجواری آنها با کلان شهر اصفهان و مهاجرت پذیری زیاد آنها باید براي توسعه زیر ساخت هاي اين مناطق و تقويت شهرداري ها و دهياري ها برنامه داشته باشند.

وی گفت:‌ مشکل ها و درخواست هايی که در این جلسه مطرح شد در سراسر كشور وجود دارد و باید تمامی آنها بصورت مشخص دسته بندی و برای کل کشور برنامه ریزی و چاره اندیشی شود .

حسینعلی حاجی نماینده مردم شهرستان شاهین شهر و ميمه و برخواردر مجلس در این جلسه گفت: رفع مشكلات شهرداران و دهیاران و شهرها و روستاهای شهرستان های برخوار و شاهین شهر و میمه نیازمند حمایت و توجه وزارت کشور و استانداری اصفهان است.

وي، جلوگیری از جانمایی منطقه دفع پسماند در منطقه برخوار، تامین خودرو و تجهیزات خدماتی و اتوبوس برای شهرداریها، تامین قیر،‌ فراهم شدن امنیت شغلی نیروهای شهرداریها،‌ مشخص شدن وضعیت حریم شهرهای دو شهرستان و اصلاح مسیر حرکت قطار سریع السیر اصفهان  تهران را از مهمترین درخواست های شهرداری ها و دهیاری ها در جلسه نام برد.

  نظرات