جمالی نژاد: شهرداری ها زمینه جذب سرمایه گذار و مشارکت مردمی را فراهم کنند

معاون عمران و توسعه اموری شهری و روستایی وزیر کشور در همایش شهرداران و دهیاران آذربایجان غربی گفت: شهرداری ها برای حل مشکل کمبود بودجه؛ زمینه جذب سرمایه گذار و مشارکت مردمی را در اجرای طرح ها فراهم کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، مهدی جمالی نژاد که روز جمعه ۱۸ آبان در استانداری آذربایجان غربی سخن می گفت، افزود: مردم و سرمایه گذاران زمانی حاضر هستند در اجرای طرح های عمرانی و بهبود فضای شهری همکاری کنند که صداقت و شفافیت در امور مراعات شود.

وی ادامه داد: شهرداری ها پروژه های مشارکتی را در جامعه رواج دهند و به نوعی تصدی گری یکجانبه را از مدیریت شهری حذف کنند.

وی با اشاره به اینکه در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب قرار داریم، بیان کرد: امسال سال پختگی و شکوفایی کشور است و به نوعی در حال پشت سرگذاشتن سخت ترین سال انقلاب هستیم و باید رویکرد و راهبرد جدیدی برای عبور از این شرایط اندیشیده شود.

وی با اشاره به اینکه مسوولان ساده زیستی را در اولویت خود قرار دهند، اضافه کرد: وحدت رویه نیز باید در سازمان ها و ارگان ها رعایت شود و این امر نیازمند همت مسوولان و جذب همکاری همه جانبه است.
معاون عمران و توسعه اموری شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به اینکه آذربایجان غربی ظرفیت توسعه گردشگری را دارد، گفت: توسعه این بخش می تواند چرخه اقتصادی و اشتغال را در استان فراهم کند.
جمالی نژاد ادامه دادآذربایجان غربی شهرهای زیبا و گردشگر پذیری را دارد و مدیران و مسوولان شهری برای توسعه این امر باید اهتمام ویژه داشته باشند.

در این جلسه تعدادی از دهیاران و شهرداران به بیان مشکلات خود پرداختند و مشکلات بودجه ای را عمده ترین معضل شهرداری ها دانستند.

  نظرات