سازمان شهرداري ها و دهياري ها بر رعايت توصیه های ایمنی ماه محرم در مساجد و تکایا تاكيد كرد

معاون امور شهرداری هاي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور در آستانه فرا رسيدن ماه محرم در ابلاغيه اي خطاب به معاونان امور عمرانی استانداریها و شهرداران مراكز استان بر رعايت توصیه های ایمنی در مساجد و تکایا و اعمال نظارت هاي لازم توسط شهرداري ها و سازمان هاي آتش نشاني و خدمات ايمني در اين زمينه تاكيد نمود.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور،‌ در ابلاغيه هيربد معصومي بر ارایه آموزش های مقدماتی ایمنی و آتش نشانی به متصدیان مربوطه در مساجد و تکایا؛ بازدید، بررسی و نظارت بر ایمنی مساجد و تکایا و درصورت مشاهده هرگونه ناایمنی گزارش مراتب به متولیان مربوطه تاكيد شده است.

در اين ابلاغيه همچنين آمده: با توجه به بالا بودن دمای هوا در این فصل از سال که نیاز به استفاده از سیستم سرمایشی در مساجد و تکایا می باشد، موضوع ایمنی برق در تاسیسات سرمایشی بصورت خاص مد نظر قرار گیرد.

در ادامه اين ابلاغيه تاكيد شده كه با توجه حضور انبوه شهروندان در مراسم عزاداری، اکیپ های آتش نشانی در فضاهای پیش بینی شده برای برگزاری مراسم ها، ازجمله مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی، استقرار یابند.

انجام اقدامات مرتبط با ایمن سازی فضاهای شهری در مجاورت مساجد و در مسیر تردد دسته های عزاداری و بهره گيري لازم از نیروهای داوطلب مردمی آموزش دیده در ترویج و آموزش مسائل ایمنی در تکایا و مساجد همچنین مدارس و سایر مراکز آموزشی از ديگر موضوعاتي است كه در اين ابلاغيه بر آنها تاكيد شده است.

در اين ابلاغيه همچنين آمده: درصورت وقوع حادثه و بروز شرایط اضطراری ضمن همکاری لازم با سایر دستگاه ها و نهادهای ذی ربط کلیه اقدامات بر اساس شرح وظایف سازمانی و با درنظر گرفتن سلسله مراتب فرماندهی تعیین شده در قانون مدیریت بحران کشور، قابل انجام می باشد.

  نظرات