شهردار نازک علیاء ، طی پیامی فرارسیدن سوم خرداد و آزادی خرمشهر را تبریک گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری نازک علیاء ، علی پاشاپور به مناسبت روز سوم خرداد و آزاد سازی خرمشهر بیانیه صادر کرد.

متن پیام بدین شرح است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

سوم خرداد، سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر، نمادی از نصرت الهی و نمودی از عزت، «مقاومت، ایثار و پیروزی» است.

شور و شوق آزادسازی خرمشهر پس از ۵۷۵ روز اسارت، کام جان ایرانیان را چنان شیرین کرد که ایران یکپارچه غرق در شادی و غرور شد. ای کاش مرور آن صحنه‌های شور و شعف و دلاورمردی های رادمردان عرصه‌های دفاع و پیکار، برای بهره وری جوانان عزیز نسل امروز، قابل وصف بود.

خرمشهرِ زیبا، پاره‌ی تن وطن در تاریخ چهارم آبان ۱۳۵۹ به اشغال دشمن درآمد و از دامن مام وطن جدا شد و «خونین شهر» لقب گرفت.

انتظارِ پس گیری خونین شهر از ارتشِ تا بُنِ دندان مسلح عراق، به آرزویی دست نیافتنی بَدل شده بود امّا لطف الهی، ایمان قلبی و روحیه قوی رزمندگان و دلاورمردان ارتش، سپاه و بسیج و رهبری داهیانه ی امام خمینی (ره) به عنوان فرمانده کل قوا، خوشبختانه خونین شهر را به آغوش وطن بازآورد و «خونین شهر» دوباره «خرمشهر» شد و در سایه‌ی استقامت، وحدت، همدلی و انسجام تمام نیروها، وعده الهی «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت اَقدامَکُم» تجلی یافت و زرین ترین برگ از دفتر افتخارات هشت سال دفاع مقدس، در برابر دیدگان جهانیان، به رنگ عشق و اراده، ترسیم گردید.

آزادسازی خرمشهر، دنیا را به حیرت واداشت چون هیچکس باور نمی‌کرد که نیروهای مسلح ما بتوانند خرمشهر را پس بگیرند.

امام خمینی (ره) بنیانگذار فقید نظام جمهوری اسلامی، آن حماسه را «فتح الفتوح» نامید و فرمودند: «فتح خرمشهر، یک مسئله عادی نبود بلکه مافوق طبیعت بود. خدا خرمشهر را آزاد کرد.»

مقام معظم رهبری نیز فرمودند: «در فتح خرمشهر، نیروهای مسلح، با هماهنگی شگفت آور، پیچیده‌ترین تاکتیک‌ها را عمل کردند و روز فتح خرمشهر برای همه ما و برای تاریخ ما و آینده ما یک نمونه‌ی درس آموز و عبرت آموز است.»

نام خرمشهر و یاد آن دلاورمردی ها و طعم شیرینی آن پیروزی بزرگ، پس از گذشت ۳۸ سال، هنوز گُل لبخند بر لب و اشک شوق بر دیدگان می نشانَد و یاد شهیدان به خداپیوسته ی عملیات آزادسازی خرمشهر را در باغ خاطرات مان زنده می‌کند.

اینجانب ضمن تکریم به پیشگاه شهدای عزیزِ آزادسازی خرمشهر و ادای احترام به تمام شهدای گرانقدر راه حق و فضیلت و گرامیداشت حماسه ماندگار سوم خرداد و تبریک این روز بزرگ و به یادماندنی، امیدوارم یادآوری این روزها و مناسبت‌های عزیز و ارزشمند، باعثِ درک هرچه بهترِ راز و رمز تحقق توفیقات بزرگ و بازآفرینی جلوه‌هایی از ایمان، اخلاص و استقامت در راه اهدف و آرمان‌های بلند الهی و انسانی گردد.

  نظرات