شهردار نازک علیاء با صدور پیامی فرا رسیدن روز ملی ازدواج را تبریک و تهنیت گفت.

شهردار نازک علیاء با صدور پیامی فرا رسیدن روز ملی ازدواج را تبریک و تهنیت گفت.

صبح امروز چهارشنبه یکم شهریور ماه ، همزمان با اول ذی الحجه ، “علی پاشاپور” شهردار نازک علیاء  با صدور پیامی فرا رسیدن سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) و روز ملی ازدواج را تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری نازک  ، در پیام این مقام مسئول آمده است :

“بسم الله الرحمن الرحیم”

سرسبزترین روز عالم ، روز اول ذی الحجه است که در آن روز زیباترین سرود هستی در گوشه گوشه شهر زمزمه شد و روشن‏ ترین پیوند در فصلی از تاریخ به نام ازدواج آسمانی به ثبت رسید .

اول ذی الحجه ، سالروز ازدواج و پیوند آسمانی دو الگوی انسانیت و ایمان حضرت امام علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) است که به عنوان الگویی شایسته برای امر ازدواج و ایجاد یک زندگی سعادتمند ، باید مورد توجه همه دختران و پسران و جوانان عزیز ایران اسلامی قرار گیرد .

نامگذاری سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمه (علیهما السلام) ، فرصت مناسبی است تا با جمع بندی آسیب ها و چالش های پیش روی جوانان در راستای امر مقدس ازدواج ، بیش از گذشته به ترویج فرهنگ ساده زیستی ، تسهیل امر ازدواج و قناعت ورزی پرداخته شود که این مسئله مهم از وظایف خطیر خانواده ها و همه متولیان امر به شمار می رود. اول ذی الحجه ، روز ازدواج و خانواده نامگذاری شد تا تاکیدی باشد بر اهمیت و ارزش الگو گرفتن از ازدواج علی گونه و ارائه طریقی برای جامعه بشری در همه قرون و اعصار.

امید است که جوانان این مرز و بوم که تربیت یافته مکتب اهل بیت (ع) هستند، با الگو قرار دادن منش زندگیحضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) و با توکل بر خداوند متعال آغازگر زندگی‌های مشترک اسلامی باشند.

اینجانب با گرامیداشت و تبریک سالروز مقدس ترین و زلالترین ازدواج هستی ، پیوند حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه (س) ؛ برای همه جوانان ایران اسلامی به خصوص جوانان عزیز شهر نازک  ، زندگی توام با سربلندی و سرافرازی در پرتو منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی از درگاه خداوند باری تعالی آرزومندم .

“علی پاشاپور”

شهردار نازک علیاء

  نظرات