مهندس افشانی معاون عمرانی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها ودهیاری های کشور: اجازه انتشار ۲۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت توسط بانک مرکزی برای بهره مندی توسط شهرداری ها تصویب و ابلاغ شد

نخستین نشست صمیمی مهندس افشانی معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سال ۹۷ به مناسبت آغاز سال جدید با همکاران این سازمان با هدف تبیین اهداف سازمانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهندس سید محمد علی افشانی ضمن تبریک آغاز سال جدید و تقدیر و تشکر از کارشناسان، مدیران و معاونان به مناسبت فعالیت و تلاش چشمگیر در سال گذشته اظهار داشت:  در سال جدید می بایست همه تلاش کنیم تا جایگاه سازمانی، سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ارتقاء پیدا کند.

وی در راستای افزایش نشاط سازمانی افزود: اگر تعهد انسانی و اخلاقی وجود داشته باشد آنچه باعث نشاط انسان خواهد بود کار و خدمت به مردم است و به همین جهت تاکید بنده این است که در جهت کسب رضایت مردم کار کنیم چرا که رضای خدا در رضای مردم است.

وی افزود:  بنده از همه کارکنان و مجموعه این سازمان بابت یک سال زحمتی که انجام دادند تقدیر و تشکر می کنم اما معتقد هستم همه ما می توانستیم بهتر از این کار کنیم.

افشانی تصریح کرد: ما باید بدانیم ظرفیت مان بیش از آن چیزی است که در سال ۹۶ برای مرم کار کردیم و باید تلاش کنیم در سال ۹۷ این ظرفیت بیشتر شود.

معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین گفت: نکته دوم که اهمیت پیدا می کند سلامتی این سازمان است به نحوی که با شنیدن نام این سازمان باید ناخودآگاه احساس خوبی در ذهن دیگران ایجاد شود.

معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: خوشبختانه در آخرین ساعات کاری  سال ۹۶ اجازه انتشار ۲۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت توسط بانک مرکزی برای بهره مندی توسط شهرداری ها تصویب و ابلاغ شد. 

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: چرا باید موضوع حاشیه نشینی به قدری گسترش پیدا کند که بعنوان یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری مطرح شود؟  و بازآفرینی بافت های فرسوده یکی از اولویت های کاری رئیس جمهور در سال گذشته باشد. 

افشانی گفت: رسیدگی به وضعیت حاشیه نشینی و بازآفرینی بافت های فرسوده، وظیفه ما است چون شهرداری ها زیر نظر این سازمان هستند، و این بهترین فرصت برای ماست که ورود پیدا کنیم و انتظار بهبود امور از جای دیگر نداشته باشیم.

وی در پایان گفت: امسال، سال مهمی است و باید تلاش کنیم تا با استفاده از ابزار قانون و تسلط بر آن بر کمبودها و کاستی ها غلبه نماییم.

  نظرات