پيام شهردار نازک به مناسبت فرا رسيدن شب يلدا

 
علی پاشاپور، شهردار نازک با صدور پيامي ضمن گراميداشت شب يلدا، فرا رسيدن اين مناسبت ملي را به شهروندان تبريک گفت. به گزارش روابط عمومي، در متن اين پيام آمده است:

هر سرزميني با آداب و رسوم خود در نسبت با ديگر نقاط جهان، هويت پيدا مي­کند. مراسم سنتي و آئيني از مهمترين وجوهات ملي کشوري مي­باشند که همواره به تاريخ و فرهنگ خود افتخار کرده و به آن باليده است.

مردم استان آذربایجانغربی و شهرنازک از ديرباز امانت­داران شايسته­ اي براي حفظ اين وجوهات فرهنگي بوده­اند. شب يلدا که اشارتي شيرين به مفهوم مهرباني مي­باشد، يکي از مهمترين رسوم ايراني بوده که در صدد ترويج مهروزي است. يادآور اين مطلب که يک دقيقه بيشتر در کنار هم بودن، آنقدر مهم است که مي بايست آن را جشن گرفت. همه­ اعضاي خانواده دور سفره­اي جمع مي­شوند تا با زبان بي زباني قدردان با هم بودن باشند.

شهر نازک (شهرمهرباني) قطعا از اصلي­ترين نقاطي است که در آن، شب يلدا به معناي حقيقي خود که همان مهرباني است، نزديک مي شود. سنت و فرهنگ مردم اين شهر از ديرباز تا کنون بر همين اصول تاکيد داشته است.

اکنون که گذشتن از پاييز و ورود به زمستان را در شب يلدا جشن مي­گيريم، ضمن تبريک صميمانه… براي شهرمان نازک علیاء، بارش برکات آسماني و وفور نعمت و براي مردم عزيزمان سلامتي و بهروزي آرزومند هستم.

  نظرات