پیام تبریک شهردار نازک به مناسبت فرا رسیدن روز مهندس

علی پاشاپور شهردار نازک علیاء با صدور پیامی، فرا رسیدن ۵ اسفند،‌ روز مهندس را به مهندسان و همکاران خود در شهرداری تبریک گفت.

 

 

 

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی شهرداری نازک ،‌ در پیام علی پاشاپور شهردار نازک آمده است:

تاریخ پر افتخار ایران اسلامی مدیون دانشمندان و مهندسان فرهیخته‌ای است که پایه‌گذار تمدن بزرگ اسلامی ایرانی برای این مرز و بوم بوده‌اند .
پنجم اسفند ماه زادروز تولد دانشمند و مهندس برجسته ایرانی، خواجه نصیر‌الدین طوسی است. وی در قرن هفتم هجری قمری رصد خانه مراغه را با ویژگی های بی نظیر مهندسی در محکمترین سازه و زیباترین معماری بنا کرد و با بکارگیری ابزارهای مهندسی توانست طول و عرض شهرها ، جهت‌گیری و اندازه‌گیری شیب و فرازها و تعیین افق در جهات مختلف را دقیق محاسبه نماید .
روز مهندس، روز گرامیداشت پیشگامان پیشرفت و سازندگی در کشور است. همانها که از با استعدادترین و باهوش‌ترین افراد جامعه محسوب شده و خودباوری ، خلاقیت ، ابتکار ، نوآوری و ابداع در عرصه اندیشه و عمل را معنا می بخشند. 
اینجانب ضمن تبریک این روز به تمام مهندسان و همکاران خود،‌ جا دارد یاد و خاطره ۱۴۰۰ مهندس شهید در دفاع مقدس و یادآوری افتخارات بزرگ مهندسان در تاریخ این مرزوبوم را گرامی دارم.
بی‌تردید خون این شهیدان والامقام و تلاش و مجاهدت رهروان آنان مهندسان سخت‌کوش ایران اسلامی ، نظم نوین و آینده روشنی را ترسیم و مهندسی خواهد کرد .

علی پاشاپور- شهردار نازک علیاء

  نظرات