پیام تبریک مهندس علی پاشاپور ، شهردار نازک ، به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار

پیام تبریک مهندس علی پاشاپور ، شهردار نازک ، به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار پیامی صادر کرد.

متن پیام به این شرح است:

وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا  ( سوره مائده آیه ۳۲)
و هر کس نفسی را زنـده کند گويا همه مردم را زنده كرده است.

سالروز ولادت شیر زن دشت کربلا، که به راستی چون مفهوم نام شریفش، زینتی برای پدر و شریکی در نهضت انسان ساز و رهایی بخش سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بود، یادآور اوج رشادت و شجاعت بانوی مسلمان و ولایی در تاریخ پرفراز و نشیب اسلام ناب محمدی (ص) است.

بزرگوارانی که زینب گونه در شرایط بحران کنونی جامعه در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا هستند و چه خوش می‌درخشند، امروز بیش از گذشته سختی ها و فداکاری هایشان مورد ستایش جامعه است.

حرفه پرستاری آمیخته با صداقت، پاکی و اخلاص است. پرستاری علم و هنر است. بی‌تردید پرستاران اسوه‌های عفت، صبر، عطوفت و متکی به خصایص نیک انسانی هستند که در شرایط طاقت فرسای کاری با روحیه‌ای برگرفته از ویژگی‌های والای بانوی استقامت و شکیبایی، تلاش می‌کنند آلام بیماران را با فداکاری و حس انسان دوستی کاهش دهند و امید به زندگی را به آنان بازگردانند.

اینجانب روز میلاد زینب کبری(س)، پرستار همه عاطفه ها و همه ستاره های درخشان ایمان و عفّت و پرستار همه ارزش های زخم دیده در تاریخ شیعه را به همه پرستاران و منادیان انسانیّت و ایمان؛ به همه پرستارانی که از پس ابر حیا و عفّت، باران عاطفه باریدند و به نور ایمان درونشان گرمای زندگی در کالبد جامعه جاری کردند تبریک عرض می نمایم و از درگاه با عظمت پروردگار هستی بخش برای این قشر تلاشگر و بی ادعا آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون دارم.

  نظرات