پیام تسلیت علی پاشاپورشهردارنازک علیاء به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد

به گزارش روابط عمومي  شهرداری نازک علیاء :علی پاشاپور شهردارنازک در پيامی سالگرد ارتحال ملکوتی رهبر کبير انقلاب اسلامی ايران حضرت امام خمينی (ره)  و قیام خونین ۱۵ خرداد را به عموم مردم ايران وشهروندان قدرشناس نازک علیاء تسليت گفت.

متن پيام بدين شرح می باشد:

چهاردهم خرداد ۱۳۶۸ روز وصال عاشق بی قرار به یگانه معبودش، روز وداع  ملتی با مقتدای خویش و پاکمردی از بیشه عدالت و ایمان، و آزاد مردی بی مانند در جهان معاصر بود که آزاد مردان عالم از شمیم نفس های گرمش، به زندگی سلام گفتند.

۱۴  خرداد ۱۳۶۸  روزی بود که شور  عزا در هر محله و مکانی موج می زد و ملائک عبد صالح پروردگار را به ملاقات خالق خود بدرقه می کردند.

سالگرد بزرگداشت رحلت جانگداز امام خمينی (ره) بنيانگذار جمهوری اسلامی ايران و شهادت ياران ايشان در فاجعه قيام خونين ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ را به عموم مردم شريف ايران اسلامی بخصوص به شهروندان قدرشناس شهر مذهبی و فرهنگی نازک ، تسليت و تعزيت عرض مي کنم.

بي ترديد فقدان آن عبد صالح خدا برای ملت قدرشناس ايران همواره ضايعه ای جبران ناپذير بوده وخواهد بود.

امام خمينی(ره) با سلوک علمـی و عملی خويش به ما قدرت نقد و جسارت در برابر ستم بخشيد؛ جفاها ديد اما با ثبات قدم، روشنگری و تبيين راه درست و نادرست، گام در راه امام آزادگان ابا عبدالله الحسين (ع) گذاشت تا رهروانش نه با اکراه بلکه با اختيار، مسير فردوس برين گيرند.

در سالگرد ارتحال ملکوتی معلم و طبیب دلها در حالی به سوگ آن عزیز می نشینیم که به واسطه لطف بیکران الهی، رهبری فرزانه و درس آموخته مکتب امام خمینی (ره) حضرت آیت الله خامنه ای ( مدظله العالی ) سکان هدایت و رهبری ملت آزاده ایران و مسلمانان جهان اسلام را بر عهده گرفته و در پرتو عنایات حضرت ولی عصر(عج) به منزلگاه سعادت هدایت می نماید .

و ۱۵ خرداد  ۱۳۴۲ نیز نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملتی علیه استبداد و استعمار است که با نام و اندیشه و راه امام خمینی (ره) پیوندی از یاد نرفتنی دارد.

اينجانب با عرض تسليت سالگرد جانگداز رحلت حضرت امام خميني(ره) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام ۱۵ خرداد، ضمن دعوت از آحاد مردم براي شركت گسترده در مراسم هايي كه به همين مناسبت در حرم مطهر حضرت امام(ره)، استان ، شهرستان و شهر برگزار مي گردد، بار ديگر با آرمان هاي بلند بنيانگذار نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و شهداي اسلام  تجديد ميثاق كرده و از درگاه خداوند متعال موفقیت همگان را در ادامه راه آنان در ظل توجهات حضرت ولي عصر(عج) و تحت زعامت  مقام معظم رهبري حضرت آيت ا… العظمي خامنه اي(مدظله العالي) مسئلت مي نمايم.

علی پاشاپور

شهردارنازک علیاء

  نظرات