ده نکته مهم از بیانات رهبر معظم انقلاب در آستانه انتخابات مجلس یازدهم

حضور در انتخابات وظیفه شرعی، ملی و انقلابی است؛ انتخابات جهاد عمومی و امتحان الهی است

امام خامنه‌ای حضور در انتخابات مجلس را وظیفه شرعی، ملی، انقلابی و حق مدنی آحاد مردم برشمردند و با اشاره به دو رکن مهم «حضور پرشور» و «انتخاب خوب» گفتند: انتخابات یک جهاد عمومی و نعمت و امتحان الهی است که اگر با حضور حداکثری مردم همراه شود، مایه آبروی نظام اسلامی و تقویت کشور و مصونیت بخش در برابر توطئه‌ها و زمینه‌ساز ایران قوی خواهد بود.

انتخابات آبروی نظام اسلامی است

ایشان انتخابات بسیار مهم روز جمعه دوم اسفند را از مصادیق میدان‌های نیاز به حضور بهنگام دانستند و افزودند: انتخابات جهاد عمومی، مایه تقویت کشور و آبروی نظام اسلامی است و حضور گسترده و پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی، به توفیق الهی مایه برکت و تأثیرات تحول‌آفرین در کشور خواهد شد.

انتخابات خنثی‌کننده نیت‌های شوم آمریکا و رژیم صهیونیستی

رهبر معظم انقلاب اسلامی انتخابات را خنثی‌کننده بسیاری از نیت‌های شوم آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها و بدلِ فنِ مکر و کَید آن‌ها دانستند و خاطرنشان کردند: تنها راه مأیوس شدن دشمنان، قوی شدن ایران است و یکی از مصادیق ایرانِ قوی، مجلسِ قوی است، مجلسی که بتواند با تصویب قوانین لازم و با هدایت دولت‌ها به مسیر مطلوب، کشور را مصونیت ببخشد.

انتخابات جشن ملیست

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه بیانات خود، انتخابات و رأی دادن، وظیفه شرعی، ملی و انقلابی، جشن ملی و احقاق حق آحاد مردم برای دخالت در سرنوشت کشورشان است.

ویژگی‌های نمایندگان شایسته ملت ایران

باید برای مجلس شورای اسلامی، افراد «باایمان»، «شجاع»، «کارآمد»، «وظیفه‌شناس»، «پرانگیزه»، «وفادار به اسلام، مردم، انقلاب و کشور»، «سرسخت در مقابل دشمنان» و «دل نبسته به دنیا و مطامع مالی» برگزیده شوند.

بسیاری از سیاسیون جهان ملت ایران را رشید و نیرومند می‌دانند

ایشان درباره همچنین بیان کردند: ملت ایران دارای روحیه اعتمادبه‌نفس ملی است و بسیاری از اندیشمندان و سیاسیون جهان نیز ملت ایران را رشید و بزرگ و نیرومند و نترس توصیف می‌کنند، بنابراین کسی که قدرت ایستادگی و اعتمادبه‌نفس، در برابر دشمنان را ندارد، برای نمایندگی ملت ایران مناسب نیست.

وظیفه مجلس خبرگان بسیار مهم است

مقام معظم رهبری بیان داشتند: وظیفه مجلس خبرگان بسیار مهم است و نباید انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان در برخی شهرها به حاشیه برود.

هدف احمق‌های درجه‌یک، مأیوس کردن مردم از صندوق رأی است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین درباره یاوه‌گویی‌های اخیر مقام‌های آمریکایی درباره ایران و انتخابات، گفتند: بخشی از اظهارات این احمق‌های درجه‌یک برای تأثیرگذاری در انتخابات و باهدف مأیوس کردن مردم از صندوق رأی است اما بخش دیگری از آن، ناشی از انفعال است.

شهید سلیمانی به پیروزی و شهادت دست‌یافت

ایشان شهادت سردار سلیمانی را یک فقدان تلخ خواندند و گفتند: شهید سلیمانی حقیقتاً بسیار خوب، مفید و تحسین‌برانگیز بود اما در این حادثه غلبه با لطف الهی بود زیرا آن بزرگوار به هر دو حُسن «پیروزی» و «شهادت» دست‌یافت، چراکه در این سال‌ها در منطقه، پیروزِ میدان سلیمانی بود و مغلوب میدان، آمریکا و عوامل آن، و درنهایت به فوز شهادت هم رسید.

آمریکا غرق خواهد شد

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به آمارها و واقعیت‌های تکان‌دهنده از تبعیض، فاصله طبقاتی فقر و جنایت در آمریکا که مانند خوره به جان این کشور افتاده است، تأکید کردند: همچنان که شکوه و جلال کشتی معروف تایتانیک مانع از غرق شدن آن نشد، تلاش برای آرایش ظاهر آمریکا و شکوه و جلال آن نیز مانع از غرق شدنش نیست و آمریکا غرق خواهد شد.

  نظرات