شهردار نازک علیاء با یاد شهدای هسته ای ، بیستم فروردین ، روز فناوری هسته ای را تبریک گفت

در پیام شهردار نازک  به مناسبت روز ملی فناوری هسته‌ای عنوان شد؛

روز ملی فناوری هسته ای نماد عزت، اقتدار و استقلال علمی ایران اسلامی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری نازک ، متن پیام مهندس علی پاشاپور به شرح زیر است :

‘ بسم الله الرحمن الرحیم ‘
استفاده از ظرفیت های صلح آمیز انرژی هسته ای در دنیای امروز نه تنها شاخصی برای سنجش توسعه و پیشرفت یک کشور، بلکه از مولفه های مهم قدرت ملی محسوب می شود.
انرژی هسته ای با ایجاد آلودگی کمتر نسبت به سوخت های فسیلی و در نتیجه نقش موثر در کاهش دما و همچنین تامین نیروی برق و کاربردهای متعدد در حوزه های سلامت، صنعت وکشاورزی مورد توجه بسیاری از کشورهای دنیا قرار گرفته است.
بیستم فروردین ماه، روز ملی فناوری هسته‌ای یادآور ایمان و عزم ملی دانشمندان ایران اسلامی در اثبات توانمندی‌ و استقلال علمی کشور برای حرکت در مسیر رشد علمی و بومی‌سازی صنعت انرژی هسته‌ای است و رسیدن به این مرحله از دانش روز با وجود محاصره شدید اقتصادی از سوی غرب، نمایانگر عزت و اقتدار ایران اسلامی و اراده ملت همیشه سربلند ایران و تکیه به توان داخلی برای فتح قله‌های علمی و رسیدن به استقلال است.
فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران که صلح آمیز بودن آنها بارها ازسوی مراجع ذیصلاح بین المللی تایید شده است چالشهای مختلفی را از سوی بازیگران مخالف یا معارض در عرصه های داخلی و بین المللی رقم زده است اما به راه انداختن انواع هجمه های سیاسی، تبلیغات رسانه ای، تحریم های ناعادلانه و سیاسی و اعمال فشارهای یک جانبه هیچکدام نتوانست در اراده فرزندان ایران اسلامی کوچک ترین خللی ایجاد کند و تلاش دانشمندان ایران اسلامی و تقویت روحیه امید و خودباوری، رشد چشمگیر دستاوردهای صنعت هسته ای و طی کردن مسیر پیشرفت و توسعه کشور را موجب شده است.
در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سال’ تولید، دانش بنیان و اشتغال‌آفرین ‘ نامگذاری شده، استفاده از دستاوردهای انرژی هسته ای با کمک و تلاش شرکت های دانش بنیان و مصارف صلح آمیز آن در عرصه صنعت، کشاورزی، سلامت و داروسازی در راستای افزایش و کیفی سازی تولید و ایجاد اشتغال ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای صنعت هسته‌ای و تبریک فرا رسیدن روز ملی فناوری هسته‌ای به ملت ایران اسلامی به ویژه مردم فهیم شهر نازک، توفیق روزافزون دانشمندان و متخصصان جمهوری اسلامی ایران را در مسیر پیشرفت علمی و اقتدار ایران اسلامی در سایه توجهات حضرت ولی‌عصر(عجل الله تعالی فرجه شریف) و تحت زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی از درگاه ایزد منان خواستارم.

علی پاشاپور
شهردار نازک علیاء

 

  نظرات