پیام شهردار به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی

تاسوعا و عاشورای حسینی فرارسیدن حماسه پیروزی خون بر شمشیر و تقابل حق و باطل است ؛ ‌آن روز که یزیدیان، قساوت و بی رحمی در وجودشان بود و بر فرزندان پیامبر و اصحاب با وفایش شوریدند.ماه عزای حسینی ، ماه فداکاری و گذشت ، ماه انتشار امر به معروف و نهی‌ از منکر، ماهی که باید از آن درسهای زندگی را آموخت و ماهی که باید واقعیت اسلام را دریافت . ماهی که باید با عزاداری و تکریم آن تاریخ همیشه زنده عاشورا را یاد آور شد، ماهی که باید تاریخ را در ورای آن یافت. حماسه محرم و تاسوعا و عاشورا حماسه‌ای بس بزرگ از انسانهای الهی است که اندیشه انسان مادی هیچ وقت نخواهد توانست به درک واقعی آن برسد.

تلاش ما در بزرگداشت مراسم و سوگواری حضرت سیدالشهداء (علیه السلام) و یاران باوفایش ، زنده بودن نهضت حسینی و پویایی عاشورا و ماندگاری آنرا به جهانیان نشان خواهد داد و رضایت حق‌تعالی و حضرت بقیـة‌الاعظم (عج) را در بردارد.

اینجانب نیز امیدوارم که مردم شهید پرور و هیئات مذهبی شهر نازک همانند گذشته با برگزاری مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا ؛ امسال نیز با اجرای برنامه های پر محتوا موجب غنا بخشی این فرهنگ متعالی و پیام بزرگ عاشورا شوند.

فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی را به عموم آزادگان جهان و همشهریان عزیز و گرامی تسلیت عرض می نمایم.

                                                                                                 علی پاشاپور

                                                                                                  شهردار نازک

 

  نظرات